Novinky ze světa Fio banky

Fio banka patří na českém finančním trhu mezi největší bankovní domy. Aktuálně jí patří pátá pozice co se týče počtu klientů, ale vzhledem k tomu, že ti neustále přibývají, může být její umístění v následujících létech ještě mnohem lepší. Důvodem, který stojí za nárůstem klientů, jsou i novinky, které si Fio banka připravila na tento, respektive na příští rok.

Kreditní karty bez poplatků

Hlavní novinkou je rozhodně představení kreditních karet, které budou osvobozeny od standardních poplatků jako je vedení úvěrového účtu. Karty budou určeny hlavně pro podnikatele a retailové klienty. Na přelomu let 2017/2018 banka nabídne testovací kreditní karty primárně klientům, kteří mají u Fio výsadní postavení. Do této skupiny se však mohou dostat i standardní klienti jen v mnohem menší míře. Bude se jednat o kreditní karty společnosti Mastercard s programem Mastercard Pricless Specials.

Výběr z bankomatu

Prvních deset výběrů z vlastního bankomatu Fio banky bude zcela zdarma. Další výběry pak budou zpoplatněny devíti korunami. Výběr u bankomatů jiných bankovních domů by neměl stát více než třicet korun. Bude-li však klient s kartou platit v pravidelných intervalech, může očekávat, že za každé utracené 4000 Kč získá jeden výběr z cizího bankomatu zdarma. Tato služba má však své limity – klient může provést pouze pět bezplatných výběru z cizího bankomatu zdarma měsíčně. V zahraničí bude výběr stát osmdesát korun plus příplatek, který bude činit půl procenta z vybrané částky.

Bezúročné období

Všichni majitelé nových kreditních karet si budou moci vybrat datum, kdy jim začne bezúročné období. Délka jeho trvání bude 45 dní. Úvěrový rámec se bude držet od pět do pětiset tisíc korun. Velikost limitu samozřejmě jako vždy bude záviset na ekonomické důvěryhodnosti jednotlivých klientů. Sazba by se měla pohybovat pod 20% za rok, ale může to být i méně. Úrokovou sazbu zatím banka nezveřejnila, jelikož se vcelku pochopitelně obává, že před uvedením kreditních karet do plného provozu se může zásadním způsobem změnit situace na finančních trzích.

Investice do podílových listů

Mezi další novinky, které Fio banka nedávno představila, patří i investice do podílových listů. To se však již netýká letošního roku, ale prvního čtvrtletí toho příštího. Nabídka podílových listů však nebude probíhat na nynější platformě e-Broker, ale veškeré kompetence přejdou na dceřinou Fio investiční společnost. Ta již samozřejmě potřebnou licenci vlastní.

Tři druhy strategie

Fio banka chce prostřednictvím své investiční společnosti svým klientům nabízet přednostně vlastní podílové akciové fondy. Zde si bude moci klient vybrat rovnou ze tří základních investičních strategií.

  • Možnost obchodovat s domácími akciemi, například s akciemi ČEZu nebo Moneta Money Bank. Jedná se o cestu k aktivnějšímu obchodování.
  • Růstová strategie nabízí možnost obchodovat s akciemi titulů předních světových značek jako jsou například Apple.
  • Konzervativní investice do indexových akcií.

Nový druh mobilního bankovnictví

Poslední novinkou je pak nové mobilní bankovnictví určené pro chytré telefony a tablety. Nejedná se pouze o kosmetické změny jako je nová grafická úprava, ale i o výrazné zlepšení služeb. Nově bude možné načíst QR kód z obrázku, spravovat trvalé příkazy, mít kompletní správu pojištění k platebním kartám či využívat elektronický otisk prstu. Poslední jmenovaná služba však bude umožněna pouze majitelům mobilních telefonů využívající operační systém Android. S počátkem příštího roku by se také měla zavést služba Android Pay, která umožní klientům platit pomocí mobilů.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *